субота, 20 серпня 2016 р.

Поговоримо про...Маленькі хитрощі або економний скрап

Сьогодні ми поговоримо про те, на чому можна заощадити в нашому 
улюбленому занятті ) Напевно, кожен ставив собі це питання ?!

 Все почалося з матеріалів, різних матеріалів, а потім як понеслося ...
          Коли я тільки почала займатися цим прекрасним хобі, мій « Скрап Хом'як » 
не мав ніякого гальма ) Думаю, таке було і є у кожного скрапоголіка, особливо коли 
бачила слово « ЗНИЖКИ » )
І кожен через таке повинен пройти ...

         Кожен раз роблячи покупку, дух захоплює від усього цього різноманіття і краси. Безліч штампів, наклейок, намистин, перлин, брадсів, чіпбордів, а квіточки, а стрічки, а красивий дизайнерська папір, а ці фарби, спреї і купа всього іншого для міксмедіа ... І кожен раз я говорила собі, що «все» треба купувати тільки найнеобхідніше ... але я просто божевільний шопоголік і мої мізки напевно відключаються в такі моменти, а чоловік сміється і каже, що краще б я шубу норкову хотіла, ніж ці всі скрапові штучки - дешевше б було))))) і це просто «скраповий бум », навіть дорогий « скраповий бум »))))
 
       Але, треба врахувати , що крім дорогих і брендових матеріалів, в скрапі можна використовувати безліч інших і хороших матеріалів, які будуть більш економними.
Давайте поговоримо про це ?!
            Тепер я зрозуміла , що найголовніше правило скрап - закупівель - це добре продумати список того , що вам буде потрібно купити саме для задуманого вами проекту .
             НЕ СКУПОВУЙ ВСЕ ПІДРЯД !!!

1.       І так , почнемо з паперу ...
Про це вже багато писали, і я теж вважаю, що економити можна на чомусь інакшому, але тільки не на папері. Він повинен бути дійсно хорошої та архівної якості, особливо якщо ви створюєте альбоми, для того, щоб вони збереглися на довгі роки. Для створення ж листівок цілком можна використовувати більш дешевий папір, а для паперових деталей можна використовувати папір і від старих книг, нотного блокнота, упаковок з подарунків, букетів, навіть обої можуть піти в хід)
Висічки можна зробити за допомогою вирізалок написів і красивих картинок зі старих листівок і журналів - вінтаж завжди в моді або роздрукувати самому! Так само прикрашайте роботи і пам'ятними речами - квитками, марками, красивими ярликами, завжди збираю такі дрібнички з подорожей) І пам'ятайте, що залишки паперу завжди можна десь використати)))
         

  
2.  Фарби та спреї
 Звичайно їх теж можна замінити і на звичайні акварельні чи акрилові фарби, різні чорнила, і з них же зробити спреї, мій МК по спреях ви можете прочитати тут . Правда, можливо, не завжди вони лягають так як хочеться і можуть мати дрібні крупинки, але сама я користуюся саморобними спреями в перемішку з оригінальними і деяким оригінальним вони не поступаються. Я просто дуже люблю малювати, тому поєдную різноманітні види фарб.
            3. Штапми
Якщо є терпіння, то можна штампи вирізати самому на корковій основі або на гумці ,
а можна відштампувати натуральні листя, стебла , якісь фігурні кришечки і т.д. Звичайно це будуть не складні малюнки, але для фону дуже навіть підійде .
          4. Декоративні штучки 
Тут вже безліч ідей ). У хід може піти вся бабусина скриня, і там можете знайти багато мережива, стрічки, гудзики, бісер, паєтки, ниточки, булавочки, мотузочки, етикетки і т.д. У кожної бабусі такого добра ціла купа ) Деякі матеріали можна розділити , наприклад , розшарувати фігурку чіпборда на 2 частини канцелярським ножем . А сам чіпборд можна використовувати і як маску, працюючи з фарбами і чорнилом , а після - задекорувати і використовувати за призначенням . І не забудьте про чіпбордовий негатив , він теж дуже корисний . А також , можна розшарувати багатошарові квіточки . А ще є безліч варіантів , як зробити квіточки та тичинки до них самому.
 
5. Безкоштовні матеріали від природи
Нас всюди оточують безкоштовні матеріали - гілочки , шишки , горішки , різні рослини, квіти і навіть пісок, кам'яна сіль чи дрібні камінчики можна використовувати в якості прекрасного топпінгу - ефект надзвичайний. Використовуючи все це в своїх роботах , ви не тільки заощадите , але і додасте еко - настрою своїм альбомами і листівками .
Я сама надзвичайно люблю, гуляючи з синочком, збирати всю цю красу -
і захопливе заняття для сина, і мені на користь)
А для тих, хто любить еко-тематику, це просто безкоштовні скарби.
          фото
 
6,Клеєві матеріали
Ви знаєте, я пробувала багато варіантів і кожен має право на життя, просто залежно, 
де ви його застосовуєте... Наприклад, для альбомів чи блокнотів, потрібно мати більш якісніший клей - він має бути дуже міцним і не жовтіти (це дуже важливо, щоб жовтизна від клею не залишилась на м'якій обкладинці чи сторінці). Тому тут краще не економити. А от варіанти для листівок, АТСок, тежеків більш доступні - ПВА, канцелярський клей,
скотчі, чудово використовую і будівельний клей чи термоклеєвий пістолет.
 А пінний скотч для об'єму заміняю звичайним картоном.

 
7. І всяка всячина 
Бюджетні інструменти - ножі , різаки , витратні матеріали - часом не поступаються в якості своїм дорогим аналогам . Так, спеціальний різак для скрапбукінгу можна замінити доступним канцелярським різаком, фен для ембоссінгу - феном для ремонтних робіт. Всякі різні штучки можна прикупити за мізерну ціну на блошиних ринках, деко-основи придбати у всім улюбленому магазині IKEA, гачковані вироби чи якісь гарнезні тюлі можете знайти в
STOСK-магазинах або в тій ж самій бабусиній скрині).
Багато чого можна зробити самому, але іноді просто немає часу або лінь це робити.
 А вам?

            Звичайно, можна і гудзики зрізати з улюбленої кофти або з сорочки чоловіка, порізати мамину улюблену сукню, общипати свого папугу або канарку для наявності красивого пір'я,
в кота пушка відрізати, але тримайте себе в руках ) ) ) ) ) 
Не потрібно на стільки економити - ви ж творите в своє задоволення)))
   Про це все можна багато писати і деталізувати, але я вирішила коротко поділитись з вами тим, що пробувала сама)
Сподіваюсь ця стаття стала корисною для вас)
 А у вас є свої секрети економії ? Поділіться ними, це дуже цікаво . 
Дякую що завітали. Па-па)

Немає коментарів:

Дописати коментар